W ramach kontynuacji współpracy podpisana została umowa na wdrożenie systemu KPMS OEE (Rejestracja Czasu Pracy Maszyn i Danych Produkcyjnych) na obrabiarkach.

FORTACO JL. Sp. z o.o.  to międzynarodowa firma , zajmująca się produkcją podzespołów do maszyn budowlanych, konstrukcji spawanych, chłodnic, kabin do maszyn budowlanych; a także oferowaniem usług w zakresie obróbki.

 W ramach podpisanej umowy, KPMS OEE dostarcza informacji o czasie pracy maszyn i urządzeń, ich planowanych i nieplanowanych przestojach, a także mikroprzestojach, które są trudne do wychwycenia podczas samej obserwacji pracownika. System umożliwia bieżącą kontrolę stanów linii produkcyjnych (efektywny czas pracy linii), co w znacznym stopniu obniża koszty związane z eksploatacją maszyn. W zakładzie funkcjonuje system KPMS Maintenance (Utrzymanie Ruchu), dlatego KPMS OEE został z nim zintegrowany  w celu szybkiego powiadamiania Służb Utrzymania Ruchu i wystąpieniu awarii na danej maszynie, co  skraca czas oczekiwania na usunięcie usterki, awarii. Generator raportów, natomiast umożliwia użytkownikowi automatycznie wyliczać współczynniki efektywności sprzętu (OEE), przezbrojenia, oczekiwania na mechanika, MTBF – Średni Czas Pomiędzy Usterkami, MTTR – Średni Czas Usuwania Usterek, raporty zmianowe, zdarzeń itp.