Czy chciałbyś mieć dostęp do kluczowych informacji z systemu w jednym miejscu? Czy masz dosyć wertowania papierów czy przeszukiwania plików w komputerze, aby dotrzeć do tabelek, wykresów z interesującymi Cię danymi?  Jeśli tak, to powinieneś skorzystać z narzędzia Dashboard, które jest częścią naszego autorskiego systemu KPMS Maintenance. Głównym zadaniem modułu Dashboard jest wyświetlanie na ekranie najważniejszych, z punktu widzenia użytkownika informacji z całego systemu. Istotne jest to, że możesz wybrać i zapisać jaki zakres informacji będzie wyświetlany na pulpicie startowym.

I tak dział techniczny może wyświetlić informacje z obszaru awaryjności np.: czas, liczba awarii, najbardziej awaryjne urządzenia, MTTR, MTTF, MTBF, Pareto przyczyn awarii itp. Pracownik działu Utrzymania Ruchu może sprawdzić jak dużo prac zostało mu przydzielonych, zaś planista UR może wyświetlić czy przeglądy są realizowane w terminie. Dział Produkcji może wyświetlić dane dotyczące OEE, wydajności, dostępności oraz jakości. Magazynier zobaczy liczbę indeksów, które spadły poniżej poziomu minimum.

Dzięki temu każdy dział ma dostęp tylko do tych danych, które mają znaczenie przy realizacji ich celów.

Do najbardziej popularnych paneli, jakie użytkownik może wyświetlać należą m. in.:

  • trwające awarie (niepodjęte, realizowane, zamknięte),
  • Preventive Maintenance (zaległe, realizowane, zamknięte),
  • Autonomous Maintenance (zaległe, realizowane, zamknięte),
  • zlecenia Kaizen oraz BHP (nowe, realizowane, zamknięte),
  • top 10 obiektów wg czasu lub liczby awarii,
  • wykaz części poniżej stanów minimalnych,
  • wskaźniki produkcyjne (OEE),
  • wskaźniki techniczne (ART czyli średni czas reakcji na awarię, ATTR czyli średni czas naprawy oraz klasyka gatunku: MTTR, MTTF, MTBF).

DASHBOARD

Jesli zainteresował Cię temat Dashboard zapraszam do kontaktu, chętnie porozmawiamy o Twoich potrzebach i przedstawimy możliwości rozwiązań.

Iwona Bąk – Specjalista ds. marketingu i administracji
tel. kom. 508 390 589